O nas | Gospodarstwo Rybackie

O nas

Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. zostało założone w 1993 rok i prowadzi działalność w zakresie hodowli przetwórstwa i sprzedaży ryb słodkowodnych. Siedziba spółki znajduje się w Ełku, gdzie od 2007 roku działa nowoczesna przetwórnia spełniająca wymogi HACCP. Prowadzona jest tu sprzedaż ryb wędzonych, mrożonych świeżych i przetworzonych. Nasze wyroby można nabyć na miejscu, w sprzedaży detalicznej i hurtowej. Hodowlę ryb prowadzimy w obiektach stawowych: Knyszyn-Zamek, Czechowizna, Ogrodniki, Popielewo i Poryte Jabłoń.

 

Gospodarstwo podtrzymuje tradycyjną hodowlę ryb, zapoczątkowaną na terenie Podlasia w XVI wieku, przez króla Zygmunta Augusta. Obecnie firma jest jednym z największych producentów ryb karpiowatych w Polsce. Produkuje karpia królewskiego między innymi w największym stawie w Polsce zwanym „Jezioro Zygmunta Augusta” o powierzchni 448 ha.

 

KARP KNYSZYŃSKI jest rozpoznawany jako marka i poszukiwany przez klientów na terenie całego kraju.

 

W 2010 roku z Spółka otrzymała z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dyplom w ramach ogólnopolskiego konkursu AgroLiga i tytuł Wicemistrza w kategorii „FIRMY”, natomiast w 2016 roku uzyskała certyfikat Kodeksu Dobrej Praktyki Rybackiej przyznawany pod patronatem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

 

Nasze ryby ze względu na warunki, w jakich są hodowane, a więc czysta woda, naturalny pokarm i dokarmianie zbożem, mają wyjątkowe walory smakowe i zdrowotne, o czym świadczą liczne nagrody, odznaczenia i wyróżnienia m.in. w konkursie „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy. Ponadto Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. w Ełku od 2012 roku jest członkiem znanej Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, która jest znakiem potwierdzającym wysoką jakość żywności opartej na lokalnych surowcach i promującej tradycje regionu.

CERTYFIKATY
OFERTA
SKLEP
ŁOWISKO SPECJALNE
Poczuj smak świeżych ryb.
Gospodarstwo
Rybackie
Ełk-Knyszyn
Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.
ul. 11 Listopada 61
19-300 Ełk
tel/fax 87 610 21 71

e-mail: rybackie61@gmail.com
Obiekt Stawowy Knyszyn
Knyszyn Zamek 25A
19-120 Knyszyn
tel/fax 85 716 70 24

e-mail: rybyknyszyn@gmail.com